30 lat samorządu

30 lat temu Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym. Ten akt prawny zmienił polską rzeczywistość, przywracając obywatelom prawo współdecydowania o swoich lokalnych wspólnotach. 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze po II wojnie światowej w pełni wolne wybory samorządowe. Polska dziś jest silna, ponieważ od 30 lat ma samorząd, który podejmuje decyzje blisko obywateli i dba o ich interesy. Właśnie dlatego ustawa o samorządzie terytorialnym oraz data pierwszych wyborów samorządowych jest dla nas tak ważna. Samorząd został dobrze przygotowany, ma dobre fundamenty – własność, dochody i ochronę prawną. Należy go chronić, wzmacniać i strzec jego niezależności.

To samorząd terytorialny nie do poznania zmienił Polskę, województwo, powiat i nasze Miasto. Przypomnijmy sobie, jak wyglądało nasze otoczenie 30 lat temu. Wróćmy pamięcią do lat 90. XX wieku i stwórzmy Biłgorajską Galerię Fotografii 1990-2020 na 30-lecie Samorządu. Zobaczmy jak w tym czasie zmienił się Biłgoraj.

Szanowni Biłgorajanie, prosimy Was o nadsyłanie archiwalnych zdjęć ukazujących Biłgoraj w latach 90. XX wieku. Na Wasze zdjęcia czekamy do końca czerwca br. Zależy nam na wszystkich zdjęciach, które uwieczniły „dawny” Biłgoraj: z najbliższego otoczenia Mieszkańców, osiedla, ulice, budynki. Fotografie prosimy nadsyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: rzecznik@bilgoraj.pl. Osoby, których zdjęcia trafią na naszą wystawę, otrzymają specjalne upominki od Burmistrza Miasta Biłgoraja. Zapraszamy do udziału!

(Źródło: bilgoraj.pl)