Akcja “Sprzątanie Świata” w Biłgoraju

W dniach 18-20 września odbędzie się kolejny finał akcji “Sprzątanie Świata”. W tym roku pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Tegoroczna edycja będzie się różnić od poprzednich z powodu pandemii Covid-19. „Cel jednak pozostaje ten sam – zadbać o nasz dom – naszą Ziemię. Jak co roku, w trzeci weekend września, ruszymy posprzątać Polskę” – wyjaśniają organizatorzy.

W tym roku do akcji włączą się mieszkańcy Biłgoraja wspomagani przez Biłgoraj EKO Challenge, Urząd Miasta Biłgoraja i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju. Akcja odbędzie się w sobotę, 19 września. Sprzątamy przez cały dzień! Udział w wydarzeniu zapowiedzieli mieszkańcy osiedla Bojary, za co serdecznie dziękujemy! Wstępnie zaplanowane jest sprzątanie okolic Zalewu Bojary.

DOŁĄCZCIE DO NAS! Wskażcie miejsce, które można by było posprzątać, zbierzcie kilkuosobową grupę i posprzątajcie je razem. Następnie pochwalcie się swoimi znaleziskami wykonując zdjęcie.

Podczas akcji zapewniamy worki oraz odbiór zebranych śmieci ze wskazanych przez Was miejsc. Zróbmy coś dobrego dla nas i naszego pięknego Biłgoraja! Posprzątajmy swój kawałek Polski!

Akcja „Sprzątanie Świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Aktualizacja

HARMONOGRAM AKCJI:

PIĄTEK
• Os. Sitarska-Kępy – godz. 18.00, zbiórka: lasek pomiędzy Aleją 400-lecia a ul. Poniatowskiego.

SOBOTA
• Os. Nadstawna – godz. 8.00, zbiórka: przy Szkole Podstawowej nr 5;
• Os. Różnówka – godz. 9.00, zbiórka: w Parku S. Nowakowskiego;
• Os. Bojary – godz. 16.00, zbiórka: Zalew Bojary;
• Os. Puszcza Solska – godz. 16.00, zbiórka: przy moście na rzece Biała Łada (Aleja Jana Pawła II).

(Źródło: bilgoraj.pl)