Biłgoraj złapał „wiatr w żagle”

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biłgoraju przyniósł dwa wspaniałe rekordy. Pierwszym z nich jest zebrana kwota 89 183,77 zł, drugim kwota z licytacji, która podczas tego Finału jest dwukrotnie wyższa od tej z roku poprzedniego i wyniosła 14 880 zł.

Do udziału w kweście z okazji 28 Finału WOŚP zgłosiło się 60 wolontariuszy, ostatecznie na ulicach Biłgoraja i okolicznych miejscowości pieniądze do puszek zbierało 57 wolontariuszy. Najwięcej środków z indywidualnej zbiórki udało się zgromadzić jednemu z najmłodszych kwestujących Michałowi Klimowiczowi, który po przeliczeniu puszki miał 4 143,53 zł.

Podczas 28 Finału na ulicach miasta kwestowało także dwóch burmistrzów Biłgoraja, którym łącznie udało się zebrać ponad 2,5 tys. zł.

Rekordową sumę 14 880 zł udało się także zebrać z licytacji przedmiotów i voucherów, które zostały przekazane przez Darczyńców. Do wylicytowania były: zabawki, obrazy, poduszki, maskotki, ozdoby i vouchery – na jedzenie, rozrywkę czy usługi. Najwyższy datek – 600 zł trafił do puszki za voucher na sesję fotograficzną w STUDIU FOTOGRAFICZNYM Marzena Zawojska. Jedną z wyższych kwot uzyskały ponadto; grafika autorstwa instruktora BCK – Kamila Łukasika (oprawiona przez firmę RANT) – 350 zł; za 300 zł zostały wylicytowane – obraz autorstwa Bartłomieja Ostrowskiego, obraz przekazany przez Elżbietę Łukasik oraz karta podarunkowa ufundowana przez Make Up Room Adriana Miazga. Konto WOŚP znacząco zasiliły także środki z licytacji poduszek przekazanych przez SPAROW. SKLEP. Warto dodać, że w tym roku wszystkie przekazane na licytację rzeczy i vouchery cieszyły się dużym powodzeniem i osiągały sumy wyższe niż w latach ubiegłych.

28 Finał WOŚP wsparli także miejscowi i okoliczni Przedsiębiorcy, którzy  przekazując produkty  bądź posiłki włączyli się w przygotowanie poczęstunku dla Wolontariuszy: Ciastkarnia Obszyńscy, Bar – Pierogarnia Zygmunt Nowakowski, Zakład Mięsny Wasąg, Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Krzysztof Gałka, Pizzeria Safari,  Frykas – Bar, Kawiarnia K2.  

WOŚP wsparli także członkowie miejscowych zespołów, którzy wzięli udział w koncercie organizowanym przez Biłgorajskie Centrum Kultury. Na scenie BCK zaprezentowały się: zespoły BCK, zespoły Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju oraz soliści; Diana Kotuła i Kuba Nizio.

(Źródło: bilgoraj.pl)