Dwie szkoły walczą o remont stołówki

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na najlepszą pracę konkursową w konkursie plastycznym „Stołówka z klasą”. W konkursie bierze udział dwie biłgorajskie szkoły. Najciekawsze prace wyłonione przez jury w pierwszym etapie biorą udział w otwartym plebiscycie internetowym. Do konkursu zakwalifikowały się prace konkursowe  ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5. 

Poniżej znajdują się prace uczniów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. Szkołę Podstawową Nr 1 w Biłgoraju reprezentuje plakat wykonany przez sześciu uczniów z tej szkoły, natomiast pracę pochodzącą Szkoły Podstawowej Nr 5 wykonała jedna uczennica. Zachęcamy do głosowania! Dzięki wygranej szkoła będzie mogła przeprowadzić remont/renowację i zyskać komfortową, odnowioną jadalnię.

Uczniowie spędzając w szkolnej ławce sporą część dnia, czasem nawet do siedmiu-ośmiu godzin. W tym czasie każde dziecko powinno zjeść przynajmniej dwa spośród pięciu zalecanych posiłków: drugie śniadanie oraz obiad. To podstawa zdrowego i pełnego smaku życia – tak uważają specjaliści-dietetycy. Ważne są przy tym nie tylko skład, zapach i wygląd posiłku, ale również miejsce jego spożywania. Dlatego Kaufland zaprosił wybrane szkoły podstawowe, którym nie udało się uzyskać finansowania w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, do udziału w konkursie plastycznym „Stołówka z klasą”, dzięki któremu uczniowie zwycięskich placówek będą mogli czuć się w swoich szkolnych jadalniach przyjemnie i komfortowo.