Gaszyn Challenge dla chorych dzieci

17 czerwca po godzinie 15.00 pracownicy urzędu miasta i straży miejskiej na czele z zastępcą burmistrza Jarosławem Bondyrą wykonywali pompki dla 18 miesięcznej Tosi, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Urzędnicy pompowali w ramach charytatywnej akcji GaszynChallenge.

Nominację otrzymaliśmy od strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego i Ekologicznego w Biłgoraju. Strażacy wykonali swoje pompki 15 lipca, od tej pory mieliśmy 48 godzin za wykonania swojego zadania.

Link do naszego filmu: https://www.facebook.com/m.bilgoraj/posts/726440241234728

GaszynChallenge to nie tylko zabawa, to przede wszystkim niezwykła zbiórka na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Dlatego burmistrz Janusz Rosłan, mimo że sam nie mógł wykonywać pompek ze względu na kontuzję barku, uczestniczył w zabawie i wpłacił pieniądze na terapię genową dla chorej Tosi. Dziewczynka potrzebuje zdobyć 600 tys. zł na leczenie, do tej pory udało się zebrać 20 proc. z tej sumy, ale akcja trwa do końca lipca br.

Zadanie GaszynChallenge jest proste, nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać film i umieścić go na swojej stronie. Jeśli nominowani nie wykonają zadania wpłacają 10 zł, jeśli wykonają wówczas wpłacają 5 zł na konto chorego dziecka. Oczywiście jest to rodzaj „zabawy” i darczyńca może wpłacić dowolną kwotę.

Nasze zadanie wykonywało 10 urzędników, zgodnie z zasadami akcji burmistrz nominował do wykonania kolejnego zadania Zarząd Powiatu Biłgorajskiego, który ma teraz 48 godzin na odpowiedź. Nominowani wesprą leczenie „Kajtusia”, który choruje na śmiertelnie niebezpieczną chorobę, chowającą się pod trzema literami – SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu 1.

Zbiórka na rzecz „Kajtka” prowadzona jest na platformie SiePomaga.pl. Kajtuś zebrał dopiero 4 proc. z kwoty 600 tys. zł., dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia akcji. Kajtuś jest bardzo ciężko chory, a ma dopiero 15 miesięcy. Zbiórka dla „Kajtka” zakończy się 20 sierpnia 2020.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengekajtek?fbclid=IwAR0O9AHlqjftJze__5aHYt3Hjc1D-6h0GxM659ZxGGCwb0eQ-RNO2py86Bg

(Źródło: bilgoraj.pl)