Międzynarodowe Targi Turystyczne

22 listopada 2019 młodzież z klas turystyczno-hotelarskich uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Warszawie. W Pałacu Kultury i Nauki kilkuset wystawców branży turystycznej z całego świata prezentowało swoje oferty. Byli touroperatorzy z kraju i zagranicy, agencje turystyczne, hotele, ośrodki wypoczynkowe, przewoźnicy a także narodowe organizacje turystyczne oraz miasta i regiony słynące z licznych atrakcji.

Można było znaleźć wiele inspiracji wyjazdów świątecznych, na ferie zimowe a także wakacje. Partnerem targów było działające w Polsce 30 lat Biuro Podróży ITAKA. Zwiedzający brali udział w wielu konkursach . Dużą popularnością cieszył się konkurs „Wygraj wczasy na Malediwach”, sponsorowany przez głównego partnera targów.

W programie wyjazdu do stolicy była też wizyta w Zamku Królewskim, w ramach akcji prowadzonej w Polsce „ Darmowy listopad w muzeach”. Zamek Królewski był doszczętnie zniszczony podczas II Wojny Światowej. Jego odbudowa zakończyła się dopiero w latach 80-tych. Od wieków był siedzibą władców i miały tam miejsce istotne dla naszego kraju wydarzenia. W Zamku Królewskim zwiedzaliśmy m.in. sale królewskie powstałe dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz sale sejmowe. Najznakomitszą jest Sala Tronowa w czerwonym aksamicie i złotej dekoracji. Obejrzeliśmy Salę Rycerską i Salę Balową z największym w Polsce plafonem.

Zwieńczeniem wyjazdu była część kulturalno – rozrywkowa w postaci seansu filmowego w Multikinie w galerii Złote Tarasy.

(Źródło: ZSZiO)