Opowiem Ci historię… – wystawa fotografii Gabrieli Marczak

Od 30 września w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę fotografii Gabrieli Marczak zatytułowaną „Opowiem Ci historię”. Wernisaż wystawy odbył się w czwartkowe popołudnie, 10 października.

Gabriela Marczak ma 18 lat i jest uczennicą ZSZiO w Biłgoraju.

Fotografią interesuje się od kilku lat. W tym roku wzięła udział w VII edycji konkursu „WyMODELuj swoje marzenia”. Dzięki udziałowi w tym projekcie i otrzymaniu grantu mogła spełnić jedno ze swych marzeń – zakupić obiektyw, którym wykonała większość zdjęć znajdujących się na wystawie. Tematem przewodnim wystawy „Opowiem Ci historię” jest miłość dwójki zakochanych osób a jej autorka podjęła się próby przekazania ich emocji, uczuć.

– Tak jak opowiadałam jurorom konkursu, zawsze chciałam być kolekcjonerką chwil i wspomnień. Jednak osoby, które obserwują moje fotograficzne postępy na instagramie znają mnie od strony „portreciary”, dlatego ta wystawa może być dla nich niemałym zaskoczeniem i mam nadzieje, że nie rozczarowaniem, bo nie są to zdjęcia, które wykonuję na co dzień. Jest to moje pierwsze podejście do opowiadania historii, zatrzymywania chwil i jednocześnie podsumowanie mojego udziału w konkursie – wyznała Gabriela Marczak.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do 3 listopada.

(Źródło: bilgorajska.pl oraz zszio.lbl.pl)