Podziękowanie za 29. Finał WOŚP

29 Finał za nami. Zakończyliśmy go kwotą 39 334, 04 zł z kwesty ulicznej. W tym roku Finał był wyjątkowo trudny, ale mimo przeszkód i utrudnień związanych z pandemią udało się go zorganizować. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna dlatego, wszystkim którzy się do tego przyczynili pragnę złożyć gorące i szczere podziękowania.

W tym roku na ulicach Biłgoraja, Frampola i okolicznych miejscowości z puszkami WOŚP  kwestowało 44 Wolontariuszy, którzy zarejestrowani byli w biłgorajskim sztabie. 

Mimo, iż 29 Finał musieliśmy przeprowadzić w trudnych i wyjątkowych warunkach, z całego serca Wam dziękuję, że pokonaliście strach i wybraliście działanie na rzecz innych. Kolejny raz daliście wspaniały przykład odpowiedzialności i  solidarności. Dziękuję, że możemy się od Was uczyć oddania i ofiarności.  Ze względu na tą trudną sytuację szczególne podziękowania kieruję także w stronę Waszych rodziców i opiekunów- jesteście wspaniali, że zechcieliście włączyć się w naszą wspólną akcję.  Rekordową kwotę  4200, 67zł  zebrał  8 letni Michał Klimowicz  z Biłgoraja.

Szczególne podziękowanie w tym roku chciałabym skierować do lokalnych Przedsiębiorców. Zdaję sobie sprawę, ze obecnie znajdujecie się w niełatwej sytuacji, tym bardziej należą Wam się wielkie brawa za chęć pomocy i dzielenia się tym co macie z innymi. Mimo tych trudnych czasów zgłosiło się jeszcze więcej firm oferujących pomoc w przygotowaniu rozgrzewającego i smacznego poczęstunku dla wolontariuszy. Właścicielom tych firm należą się specjalne podziękowania:

– Ciastkarni Obszyńscy
– Barowi – Pierogarni Zygmunt Nowakowski
– Zakładowi  Mięsnemu Wasąg
– Zakładowi Piekarniczo – Cukierniczemu Krzysztof Gałka w spadku
– Restauracji Pizzerii Country
– Barowi Frykas
– Kawiarni K2
– Finazi- usługi kateringowe

Dziękuję także wszystkim Darczyńcom  przedmiotów przekazanych na licytację allegro WOŚP za to ,że nie pozostaliście obojętni na nasze apele i znacząco wspomogliście Fundację. Dzięki Wam, do dziś,  udało nam się zebrać kwotę  4 819, 50 zł. Nie jest to jednak kwota ostateczna, gdyż licytacje wciąż trwają.

W imieniu swoim oraz Fundacji Jurka Owsiaka kieruję także podziękowania Mieszkańcom powiatu biłgorajskiego . Jak co roku wszyscy mogliśmy liczyć na Waszą empatię i otwarte serca. Bardzo, bardzo dziękuję.

Tegoroczna sytuacja spowodowała, że finałowy koncert miał inną formę. Mogliśmy go obejrzeć w formie online dzięki zaangażowaniu i wkładowi pracy Biłgorajskiej Telewizji Kablowej. Dziękuję Wam, że mogłam na Was liczyć.

W koncercie wzięły udział: zespoły Młodzieżowego Domu Kultury, GTT „Miłośnicy tańca”, Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Biłgoraju oraz zespól First In Line, Michalina Lipińska z zespołem, wokaliści-  Kuba Nizio, Magda Palinka, Diana Kotuła i instrumentalista – Jacek Marzec . Członkom zespołów oraz ich  Instruktorom bardzo dziękuję  za pomoc. 

Za zaangażowanie i dołożenie swojej cegiełki do skarbonki WOŚP dziękuję także grupie MotoSerce Biłgoraj.

Wielkie podziękowania składam także Policjantom, którzy w dniu 29 Finału czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących Wolontariuszy. Dziękuję, że  jak co roku, mogliśmy na Was liczyć.

Szczególne podziękowania składam także na ręce Pana Zdzisława Panuciaka, że i tym razem mogliśmy liczyć na jego pomoc i cenne wskazówki przy rozliczeniu kwesty oraz wszystkim, którzy w dniu Finału zliczali pieniądze z puszek wolontariuszy.

Za nieocenioną pomoc, wsparcie i zaangażowanie przy organizacji tego wyjątkowego Finału dziękuję kolegom i koleżankom z Biłgorajskiego Centrum Kultury. 

Cieszę się, że mimo tej trudniej sytuacji ten Finał się odbył i ze jak co roku  mogliśmy dołączyć do tej szczytnej akcji i bezinteresownie ofiarować dobro.

Wdzięczna i szczęśliwa Lidia Grabowska
Szefowa biłgorajskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

(Źródło: bilgoraj.pl)