I edycja konkursu „Ekolubelskie 2020”

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje pierwszą edycję konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne „Ekolubelskie 2020”.

Nieodpłatna pomoc prawna

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Magia zdrowego ogrodu – konkurs

Wszystkich entuzjastów ogrodnictwa z terenu województwa lubelskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Magia zdrowego ogrodu”. To wspaniały czas na pokazanie swojej pasji i zamiłowania do tworzenia własnych ogrodów użytkowych.

Gaszyn Challenge dla chorych dzieci

17 czerwca po godzinie 15.00 pracownicy urzędu miasta i straży miejskiej na czele z zastępcą burmistrza Jarosławem Bondyrą wykonywali pompki dla 18 miesięcznej Tosi, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni.

Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – otwarte seminaria i warsztaty dla miast. 18 czerwca Związek Miast Polskich podejmie temat FINANSÓW…

Dotacje na instalacje zatrzymujące wody opadowe

Do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe, będzie można otrzymać z nowego programu „Moja Woda”.

Zapraszamy na Forum Rozwoju Lokalnego

W imieniu Związku Miast Polskich zapraszamy na Forum Rozwoju Lokalnego – otwarte seminaria i warsztaty dla miast. Już 4 czerwca porozmawiamy o INWESTYCJACH MIESZKANIOWYCH. Zapraszamy na transmisję online.

30 lat samorządu

30 lat temu Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym. Ten akt prawny zmienił polską rzeczywistość, przywracając obywatelom prawo współdecydowania o swoich lokalnych wspólnotach.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Życzenia od Burmistrza Miasta Janusza Rosłana z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dla pracowników oraz Pani Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej

Flaga, godło, hymn. Jak dbać o symbole narodowe?

2 maja przypada Dzień Flagi RP. Uczcijmy go, zapraszając mieszkańców naszych miejscowości do wywieszenia Biało-Czerwonej, która jest symbolem wspólnoty i nadziei …

Dodaj komentarz